Wakacje z efektami chemicznymi

Tradycyjnie, na przełomie czerwca i lipca odbywają się "Wakacyjne spotkania z chemią" realizowane w ramach projektu DELTAKLUB. W tym roku wiedzę na temat podstaw chemii pod okiem Bartłomieja Biernackiego, wicedyrektora Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku zdobywało 16 uczniów klas VI i VII szkół podstawowych.

W programie zajęć było między innymi chemiczne pompowanie balonika, czyli reakcja między sodą oczyszczoną a octem, rozkład nadtlenku wodoru katalizowany nadmanganianem potasu oraz produkcja piany. Największy entuzjazm wzbudziła jednak sztuczna krew, która zawsze nadaje warsztatom odrobinę kryminalnego klimatu.

Warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA są finansowane ze środków Miasta Płocka. Koordynatorem projektu DELTAKLUB jest Marzenna Kuć, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.